Kraków: 12 296 49 31
Gdańsk: 58 782 45 33
 

Lean Management

Szkolenia Lean Management

 

 Szkolenia Lean Management

 

Szkolenia lean

Jesteś przedsiębiorcą? Zastanawiasz się jak pozyskać grupę stałych Klientów i być zawsze o krok przed konkurencją? Postaw na Lean Management. Szkolenia lean, które znajdziesz w naszej ofercie, dadzą Ci niezbędną wiedzę i umiejętności oraz pokażą jak krok po kroku wdrożyć tę koncepcję w Twojej firmie.

Lean Management, czyli szczupłe zarządzanie, to koncepcja, która wywodzi się z Japonii i opiera się na dostarczaniu wartości Klientom przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów i bardziej efektywnym zarządzaniu zasobami. Pionierem takiego podejścia była Toyota i opracowany przez jej inżynierów system produkcyjny (TPS), który w krótkim czasie doprowadził do przekształcenia lokalnej formy w światowego potentata branży samochodowej. Od momentu spopularyzowania tej koncepcji w latach 80. przez Jamesa Womacka potęgę Lean Management odkryło z powodzeniem tysiące firm, twórczo ją rozwijając. Lista narzędzi, którymi dysponuje jest imponująca. Na szkoleniach lean poznasz m.in. 5 s, VSM czy TPM. W naszej ofercie znajdziesz również szkolenia z zakresu zarządzania zespołem produkcyjnym czy planowania produkcji.

Lean Management w praktyce

Szkolenia lean organizowane przez LUQAM są zróżnicowane pod względem stopnia trudności i zaawansowania. Umożliwia to precyzyjne dopasowanie szkolenia do indywidualnych potrzeb uczestnika - ze względu na posiadaną już wiedzę oraz doświadczenie. Przekłada się to na maksymalizację efektów kształcenia oraz na satysfakcję kursantów. Do osób stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie kierujemy kursy z poziomu podstawowego. Pokażemy Ci korzyści, które możesz zyskać oraz podzielimy się praktycznymi wskazówkami, które usprawnią proces wdrażania Lean Management.

Znasz już podstawy i uważasz, że tylko ciągłe doskonalenie może zapewnić sukces? W LUQAM wychodzimy Ci naprzeciw. Część szkoleń koncentruje się na konkretnych narzędziach lean takich jak VSM, SMED czy TPM. Warsztatowy charakter pracy pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności ich wykorzystania. Po zakończeniu szkolenia otrzymasz także potwierdzający kwalifikacje certyfikat akceptowany zarówno przez polskie, jak i zagraniczne organizacje.

Szkolenia lean a Six Sigma

Lean Management często bywa błędnie utożsamiane z inną metodą o japońskim rodowodzie tj. Six Sigma. Obie nastawione są na poprawę efektywności i wydajności przedsiębiorstwa, ale osiągają ten cel za pomocą różnych środków. Na szkoleniach lean organizowanych przez LUQAM dowiesz się jak umiejętnie je połączyć, by uzyskać efekt synergii. Six Sigma z tkwiącym u jej podstaw założeniem redukcji kosztów utopionych świetnie wpisuje się postulaty koncepcji wąskiego zarządzania. Dla osób zainteresowanych rozwojem właśnie w tym kierunku przygotowaliśmy odrębne szkolenia poświęcone wyłącznie Six Sigma, pozwalające na zdobycie certyfikatu tzw. lidera zmian. Dla skutecznego wdrożenia Lean Management konieczne jest pozyskanie zaangażowania pracowników wszystkich szczebli. Na szkoleniach z zakresu zarządzania zespołem produkcyjnym dowiesz się jak przekonać ludzi do zmian i wspierać ich inicjatywy.

Szkolenia LUQAM - nowoczesna formuła

Wszystkie szkolenia oferowane przez LUQAM obfitują w praktyczne przykłady i ćwiczenia. Kadra trenerska dokłada szczególnych starań, aby zajęcia były ciekawe i pozwalały na przekucie teoretycznej wiedzy na praktyczne umiejętności. W tym celu wykorzystują m.in. formułę całodziennych warsztatów oraz gry symulacyjne. Celem zajęć praktycznych jest przekazanie wiedzy i umiejętności dających się bezproblemowo wykorzystać w ramach codziennej pracy każdego z uczestników.

 

 Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych szkoleń!

Platforma szkoleniowa LUQAM

Szkolenie Opis

Lean Manufacturing z grą symulacyjną Lean Play

W trakcie dwóch pierwszych dni szkolenia, mających formę intensywnych wykładów, omawiane są narzędzia Lean. Trzeciego dnia zdobyta wiedza jest utrwalana i przekładana na praktyczne umiejętności podczas gry symulacyjnej. 

3 dni - 1280 zł netto

 Terminy:

9-11.10 - Kraków ZAPISY

13-15.11 - Gdańsk ZAPISY

Lean Office

Szkolenie przedstawia w uporządkowany sposób koncepcję wdrożenia Lean Office wykorzystywaną do doskonalenia kluczowych procesów firmy.

2 dni - 1280 zł netto

Terminy: 

28-29.08 - Kraków ZAPISY

20-21.11 - Gdańsk ZAPISY

18-19.12 - Kraków ZAPISY

Warsztaty Lean
Kaizen Blitz i SMED

Szkolenie w formie praktycznego warsztatu - idealne dla osób chcących rozpocząć działania optymalizacyjne w praktyce.

1 dzień - 980 zł netto

Terminy:

6.07 - Gdańsk ZAPISY

18.10 - Kraków ZAPISY

8.12 - Gdańsk ZAPISY 

Metoda 5S

5S jest jednym z kluczowych filarów Lean Managament. Nasze szkolenie nie koncentruje się tylko na znajomości samej metody, ale także pokazuje sposoby na szybkie i efektywne wdrożenie narzędzia.

1 dzień - 880 zł netto

Terminy:

7.09 - Gdańsk ZAPISY

19.10 - Kraków ZAPISY

Wstęp do TPM

Szkolenie wstępne do TPM ma za zadanie przedstawienie podstaw Total Productive Maintenance jako podejścia do ulepszania na styku współdziałania człowieka z maszynami i procesami w całej organizacji.

1 dzień - 780 zł netto

Terminy:

1.09 - Gdańsk ZAPISY

5.09 - Kraków ZAPISY

6.09 - Kraków ZAPISY

Mapowanie Strumienia Wartości

Szkolenie prowadzone przez trenerów-praktyków mających duże doświadczenie w przemyśle. Umożliwia to pokazanie uczestnikom praktycznych zastosowań narzędzia VSM i korzyści z niego płynących.

1 dzień - 880 zł netto

Terminy:

21.07 - Gdańsk ZAPISY

8.08 - Kraków ZAPISY

9.08 - Kraków ZAPISY

28.09 - Kraków ZAPISY

Standaryzacja pracy

Wprowadzenie dokumentacji oraz zasad pracy standaryzowanej umożliwia skrócenie czasu potrzebnego do szkolenia nowych pracowników, wykrycie ukrytych w procesie nieefektywności, jak również skuteczne rozwiązywanie problemów. Czas szkolenia jest wypełniony praktycznymi przykładami i ćwiczeniami.

1 dzień - 780 zł netto

Terminy:

4.08 - Gdańsk ZAPISY

11.09 - Kraków ZAPISY

30.11 - Kraków ZAPISY

World Class Manufacturing

Szkolenie omawia szereg metod wykorzystywanych w ramach World Class Manufacturing (Produkcja Klasy Światowej). Jest to wszechstronny system zarządzania dążący do zwiększenia zysków przedsiębiorstwa poprzez ograniczenie strat oraz podniesienie wydajności, jakości i bezpieczeństwa produkcji. 

2 dni - 1680 zł netto

Terminy:

 

28-29.09 - Gdańsk ZAPISY

Budowanie strategii ciągłego doskonalenia

Strategia ciągłego doskonalenia przewiduje przekształcenie firmy w organizację uczącą się i samodoskonalącą. Pracownicy w takiej organizacji charakteryzują się zaangażowaniem w rozwiązywanie problemów i ciągłe podnoszenie jakości, bezpieczeństwa oraz zmniejszania kosztów.

1 dzień - 1180 zł netto

Terminy:

20.10 - Gdańsk ZAPISY

27.10 - Kraków ZAPISY

Wyznaczenie i monitorowanie KPI

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności pozwalających na prawidłowe kaskadowanie celów, ich wykorzystanie w codziennej pracy operacyjnej oraz monitorowanie skuteczności poprzez zastosowanie wskaźników KPI (Key Performance Indicators).

1 dzień - 780 zł netto

Terminy:

26.06 - Kraków ZAPISY

27.06 - Kraków ZAPISY

Promocje na szkolenia otwarte