Kraków: 12 296 49 31
Gdańsk: 58 782 45 33

Tu jesteś :: Wiedza

 

Wiedza

czas taktu w produkcji
Czas taktu w produkcji – czym jest?
Czas taktu określa jak często gotowy produkt powinien opuszczać linię produkcyjną, żeby możliwe było zrealizowanie zamówień klientów. Można go wyliczać również w firmach z branży...
więcej
7 pytań do...#2: Dyrektora Projektów Optymalizacyjnych
Krótki wywiad z Dyrektorem Projektów Optymalizacyjnych jest naszą kontynuacją cyklu "7 pytań do...". Mamy nadzieję, że studenci szukający własnej ścieżki zawodowej doprecyzują swoje plany dotyczące...
więcej
Zadania audytora wiodącego
Jakie są zadania audytora wiodącego?
Właściwie przeprowadzony audyt jest w każdym wypadku wynikiem wspólnego wysiłku badanej organizacji i zespołu audytującego. Aby współpraca przebiegała bez problemów, kluczowe jest odpowiednie...
więcej
SPC, czyli statystyczna kontrola procesu
Statystyczna kontrola procesu, w skrócie SPC od angielskiego „Statistical Process Control”, polega na stabilizacji kontrolowanego procesu z zastosowaniem metod statystycznych.
więcej
Metoda 5 WHY w zarządzaniu
Metoda 5 WHY, wywodzi się z systemu Lean Managment, związanego z systemem produkcji Toyoty, której twórcą był Sakichi Toyoda.
więcej
System produkcji Toyoty
Lean Manufacturing, czyli tak zwana „produkcja odchudzona”, to filozofia i system zarządzania, który wywodzi się z Japonii.
więcej
Mity na temat...#2: FMEA
Wracamy z naszym cyklem "Mity na temat...". Tym razem prezentujemy 4 mity na temat FMEA.
więcej
Analiza efektywności pracy – czym jest?
Efektywność pracy to istotny element funkcjonowania przedsiębiorstwa. Ma duży wpływ na osiągnięcie przez firmę jej kluczowego celu, jakim jest wypracowanie zysku.
więcej
Lean Toolbox #6: JIDOKA
Metryczka z podstawowymi informacjami o Jidoka już gotowa! Cel, wdrożenie, inspirujące przykłady i jeszcze więcej. Zapraszamy do lektury.
więcej
Jak zwiększyć własną efektywność pracy?
Co wpływa na efektywność naszej pracy? Jak zadbać, by była jak najwyższa? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym nowym artykule.
więcej
Czym jest PPAP?
Co to jest PPAP? Skąd się wywodzi? Z czego się składa? Do czego służy? Dowiedz się podczas lektury!
więcej
Studium wykonalności – najważniejsze zasady
Czym jest studium wykonalności, do czego służy i jak je przygotować?
więcej
Metoda JUST IN TIME - co to jest?
Metoda Just in Time - co to jest? Skąd pochodzi? Gdzie się ją stosuje?
więcej
Optymalizacja przezbrojenia – liczą się detale
Jak zminimalizować czas przezbrojenia maszyny, a co za tym idzie – ograniczyć czas jej bezproduktywnego postoju? Wyzwanie, które łączy światowe przedsiębiorstwa niezależnie od branży i zakresu ich...
więcej
Wady nadprodukcji, czyli więcej wcale nie znaczy lepiej
Popularne jest powiedzenie, że im więcej, tym lepiej. W wielu dziedzinach życia to stwierdzenie możemy uznać za prawdziwe, jednak nie ma ono zastosowania w przypadku produkcji. Tak zwana nadprodukcja...
więcej
Ocena zgodności maszyn i urządzeń
Ocena zgodności maszyn i urządzeń dotyczy maszyn, które mogą stwarzać zagrożenie dla ludzi. Do tej grupy zalicza się również urządzenia, które służą do ochrony albo ratowania życia, zdrowia, a także...
więcej
lista kontrolna
Co to jest lista kontrolna?
Lista kontrolna, zwana również check-listą, to narzędzie z zakresu organizacji pracy i zarządzania jakością. Nazywa się ją też wykazem kontrolnym.
więcej
Co to jest teoria ograniczeń?
W kwestii zarządzania logistyką duże znaczenie odgrywają koncepcje dotyczące Zarządzania Łańcuchem Dostaw, w skrócie SCM, od angielskiego terminu „Supply Chain Management”.
więcej
Optymalizacja procesu zakupowego - jak ją przeprowadzić?
Dowiedz się z czego składa się proces zakupowy, dlaczego warto go optymalizować i przede wszystkim - jak to zrobić?
więcej
Czym jest standaryzacja pracy i jakie są korzyści z jej stosowania?
Standaryzacja jest bardzo ważnym elementem koncepcji Lean. Dzięki systematycznej obserwacji i kontroli procesów możliwe jest szybkie wykrycie problemów oraz ich rozwiązanie.
więcej
console.log("asd")