Kraków: 12 296 49 31
Gdańsk: 58 782 45 33
 

Lean Sigma Expert for Services

Opis kierunku
Program i certyfikaty
Prowadzący
Oferta dla firm
Informacje organizacyjne
Program szczegółowy

Studia podyplomowe Lean Sigma Expert for Services

 

Studia podyplomowe Six Sigma

Zajmujesz się zawodowo zarządzaniem jakością, optymalizacją procesów i/lub redukcją kosztów? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje? Dla osób takich jak Ty prowadzimy studia podyplomowe Six Sigma!

Six Sigma to bazująca na wykorzystaniu metod statystycznych technika ciągłego podnoszenia standardów produktów/usług poprzez redukcję tzw. kosztów złej jakości. Pod tym pojęciem kryją się nakłady na produkcję wadliwych wyrobów. Celem przedsiębiorstwa jest osiągnięcie procesów z jak najmniejszą liczbą defektów. Szóste odchylenie standardowe (sześć sigma) w przełożeniu na konkretne wartości oznacza, że na milion wyprodukowanych sztuk przypada zaledwie 3,4 produktów z usterkami. Metoda ta powstała z myślą o zakładach produkcyjnych, współcześnie bywa z powodzeniem stosowana w usługach czy też rozmaitych sektorach administracji publicznej.

Fakt, że Six Sigma jest mocno oparta na statystyce, sprawia, że zrozumienie i wdrożenie jej założeń nie jest rzeczą łatwą, zwłaszcza dla osób nieposiadających rozbudowanych zdolności analitycznych. Warto w takiej sytuacji zdać się na profesjonalne wsparcie. Studia podyplomowe o kierunku Six Sigma prowadzone są przez ekspertów-praktyków, którzy umiejętnie łącząc elementy wykładowe, ćwiczeniowe i warsztatowe, przeprowadzą Cię nawet przez najbardziej skomplikowane zagadnienia.

Studia podyplomowe Lean Sigma Expert for Services to doskonały wybór dla pracowników zatrudnionych w branży usługowej, a także osób, dla których naturalnym środowiskiem pracy jest przestrzeń biurowa. Program studiów ukierunkowany jest na rozwijanie zarówno kompetencji twardych, jak i miękkich. Gruntowna wiedza nie zrekompensuje bowiem niedostatków umiejętności interpersonalnych. Brak zaangażowania pracowników, czy wręcz otwarty opór przed wprowadzonymi zmianami często wynika z nieumiejętnego informowania. Dlatego też uczestnicy studiów podyplomowych Six Sigma zdobędą nie tylko praktyczne umiejętności zawodowe, ale również rozwiną zdolności komunikacyjne i poznają mechanizmy rządzące zespołem projektowym.

 

LSEFS Charakterystyka

Six Sigma a Lean

Six Sigma coraz częściej bywa wdrażana w połączeniu z inną koncepcją zarządzania tj. Lean Management. Obie nastawione są na uzyskanie podobnych rezultatów, jednak błędem jest ich utożsamianie. Podejście Lean stawia sobie za cel eliminację siedmiu marnotrawstw: zbędnych zapasów, zbędnego transportu, nadmiernej produkcji, zbędnego ruchu, nadprocesowości, przestojów oraz wad/defektów. U jego źródeł leży filozofia Kaizen tj. ciągłego doskonalenia. W swoim repertuarze ma szereg narzędzi jak choćby 5S czy VSM.

Six Sigma jest metodą bardziej sprofilowaną, ukierunkowaną głównie na redukcję błędów. Świetnie sprawdzi się przy optymalizacji złożonych procesów, gdzie utrzymanie jakości wyrobów jest współdtereminowane przez wiele czynników. Zarówno Six Sigma, jak i Lean są coraz chętniej wykorzystywane w usługach. Tym samym lista miejsc, w których poszukiwani są specjaliści od tych innowacyjnych metod stale rośnie.

Studia podyplomowe Six Sigma otwierzą przed Tobą wiele możliwości i ułatwią znalezienie pracy odpowiadającej Twoim aspiracjom.

 

LSEFS Adresaci

Adresaci

  • kadra zarządzająca średniego i wyższego szczebla,
  • menadżerowie i pełnomocnicy ds. jakości,
  • inżynierowie procesu,
  • specjaliści ds. zarządzania projektami optymalizacyjnymi,
  • pracownicy działów biurowych takich podmiotów jak: firmy BPO/SSC, banki, placówki służby zdrowia, jednostki administracji publicznej.

Studia podyplomowe Six Sigma to unikatowa inicjatywa organizowana przy współpracy z Wyższą Szkołą Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Partnerska relacja z prestiżową jednostką edukacyjną zapewnia wysoki poziom merytoryczny zajęć. Z kolei zaangażowanie osób mających doświadczenie w branży, decyduje o ich praktycznym charakterze.

 

W LUQAM kształcimy charyzmatycznych liderów zmian, którzy potrafią zainspirować zespół. Zapraszamy!

 

Sprawdź również pozostałe kierunki studiów podyplomowych LUQAM.

 

Szczególnie polecamy: