Kraków: 12 296 49 31
Gdańsk: 58 782 45 33

Tu jesteś :: Aktualności

 

Szkolenia Six Sigma już wkrótce!

Nadchodzi kolejna okazja, by zdobyć certyfikat Six Sigma. Zapraszamy na szkolenie na poziomie Yellow, Green oraz Black Belt.
Foto:
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 3 minuty

 

Nadchodzi kolejna edycja szkoleń z zakresu Six Sigma w LUQAM. Zapraszamy na zajęcia na poziomie Yellow, Green oraz Black Belt.

 

 

Six Sigma – co to jest?

Six Sigma to jeden z najbardziej kompleksowych systemów osiągania, utrzymywania i maksymalizowania sukcesu w biznesie. Podstawą systemu Six Sigma jest zarządzanie, usprawnianie i nieustanne tworzenie nowych, coraz lepszych rozwiązań w odniesieniu do wszystkich procesów zachodzących w organizacji. Charakterystyczna dla tej koncepcji jest koncentracja na potrzebach klientów i dążenie do ich zrozumienia. Równie istotne jest zdyscyplinowane wykorzystywanie faktów, danych oraz wyników analiz statystycznych.

Zastosowanie koncepcji Six Sigma w organizacji pozwala na:

  • redukcję kosztów i poprawę efektywności,
  • redukcję defektów oraz czasu przebiegu cyklów produkcyjnych,
  • zmianę kultury organizacji,
  • rozwój produktów i usług.

Koncepcja Six Sigma przypomina filozofię Lean Management pod względem koncentracji na procesach optymalizacyjnych. Jej wyróżnikiem jest znaczenie, jakie nadaje się perspektywie klienta oraz wynikający z niego sposób definiowania jakości.

 

Poznaj zalety metody Six Sigma - przeczytaj artykuł

 

Który poziom wybrać?

YELLOW BELT

GREEN BELT BLACK BELT
Przeznaczony jest dla osób, zakładów i instytucji, które rozpoczynają wdrożenie programu Six Sigma. Szkolenie przybliża aspekty wdrażania Six Sigma i ułatwia kadrze kierowniczej podjęcie decyzji co do dalszych kroków związanych z rozpoczęciem programu. Podczas zajęć omawiane są niestatystyczne metody wykorzystywane w opisie i usprawnianiu procesów przedsiębiorstwa, jak również proste zagadnienia statystyczne, które są pomocne we wstępnej fazie opisu i analizy procesów. To wyższy poziom zaawansowania, odpowiedni dla obecnych i potencjalnych liderów zmian w organizacji, kandydatów na stanowisko Green Belt. Aby nadać szkoleniu jak najbardziej praktyczny charakter każdy z uczestników zobowiązany jest do przygotowania własnego projektu Green Belt. To szkolenie pozwalające na osiągnięcie najwyższego poziomu zaawansowania. Jest to najlepszy wybór dla kandydatów na stanowisko Black Belt - osób, które zarządzać będą dużymi projektami przynoszącymi wartość dodaną organizacji, kierowników, managerów, liderów zespołów projektowych oraz pracowników działów jakości, produkcji i ciągłego doskonalenia. W trakcie szkolenia każdy uczestnik realizuje własny projekt Six Sigma na poziomie Black Belt.

 

Nie możesz się zdecydować? Chętnie pomożemy!

Skontaktuj się z nami

 

Opinie o szkoleniach LUQAM – Six Sigma

"Udział w szkoleniu Six Sigma na poziomie Black Belt był dla mnie niezwykłym doświadczeniem w praktycznym poruszaniu się po zaawansowanych narzędziach statystycznych, metodach szczupłego zarządzania oraz technikach kreatywnego zarządzania zespołem. Zarówno trenerów jak i organizatorów cechował ogromny profesjonalizm w organizacji i prowadzeniu szkolenia. Najważniejszym dla mnie atutem zajęć była praktyczna wiedza trenerów wynikająca z wieloletniego doświadczenia zawodowego w danym obszarze oraz swoboda w dzieleniu się tą wiedzą z uczestnikami. Gorąco polecam kolejną edycję szkoleń."

Regina, uczestniczka szkolenia Six Sigma - poziom Black Belt, edycja 2015/2016

 

"Certyfikację Black Belt LSS w LUQAM polecam, każdemu kto chce z pełnym zaangażowaniem zagłębić się w tajniki tej metodologii. Prowadzący szkolenie mają dużą wiedzę merytoryczną, popartą  doświadczeniem w usprawnianiu procesów oraz umiejętność dynamicznego poprowadzenia szkolenia. Największą wartością zajęć była możliwość omawiania tematów w oparciu o przykłady z naszego życia zawodowego. Otwarta i przyjazna atmosfera pozawalała na swobodną dyskusję i płynne przejście ze przez trudne tematy. Sama organizacja szkolenia i sprawy techniczne na najwyższym poziomie."

Anna, uczestniczka szkolenia Six Sigma - poziom Black Belt, edycja 2015/2016