Podziel się tym artykułem na

Profesjonalne szkolenia Lean

Szkolenia Lean Management

Szkolenia Lean

Jesteś przedsiębiorcą?  Chcesz pozyskać grupę stałych Klientów i być zawsze o krok przed konkurencją?  Postaw na Lean Management. Szkolenia lean, które znajdziesz w naszej ofercie, dadzą Ci niezbędną wiedzę i umiejętności oraz pokażą jak krok po kroku wdrożyć tę koncepcję w Twojej firmie i wzmocnić jej pozycję.

Lean Management, czyli szczupłe zarządzanie, to koncepcja, która wywodzi się z Japonii i opiera się na dostarczaniu wartości Klientom przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów i bardziej efektywnym zarządzaniu zasobami. Pionierem takiego podejścia była Toyota i opracowany przez jej inżynierów system produkcyjny (TPS), który w krótkim czasie doprowadził do przekształcenia lokalnej firmy w światowego potentata branży samochodowej. Od momentu spopularyzowania tej koncepcji w latach 80. przez Jamesa Womacka potęgę Lean Management odkryło z powodzeniem tysiące firm, twórczo ją rozwijając. Lista narzędzi, którymi dysponuje jest imponująca. Na szkoleniach lean poznasz m.in. 5s, VSM czy TPM. W naszej ofercie znajdziesz również szkolenia z zakresu zarządzania zespołem produkcyjnym czy planowania produkcji.

 

SZKOLENIA Z KATEGORII LEAN MANAGEMENT

LIDER LEAN MANUFACTURING

W trakcie dwóch pierwszych dni szkolenia, mających formę intensywnych wykładów, omawiane są narzędzia Lean. Trzeciego dnia zdobyta wiedza jest utrwalana i przekładana na praktyczne umiejętności podczas gry symulacyjnej.

3 dni – 1280 zł netto

ZAPISZ SIĘ:   16-18.03 – Kraków    01-03.06 – Kraków

LEAN OFFICE

Szkolenie przedstawia w uporządkowany sposób koncepcję wdrożenia Lean Office wykorzystywaną do doskonalenia kluczowych procesów firmy.

2 dni – 1280 zł netto

ZAPISZ SIĘ: 03-04.03 – Gdańsk

WARSZTATY LEAN KAIZEN BLITZ I SMED

Szkolenie w formie praktycznego warsztatu – idealne dla osób chcących rozpocząć działania optymalizacyjne w praktyce.

1 dzień – 980 zł netto

ZAPISZ SIĘ:  28.02 – Kraków    

METODA 5S

5S jest jednym z kluczowych filarów Lean Managament. Nasze szkolenie nie koncentruje się tylko na znajomości samej metody, ale także pokazuje sposoby na szybkie i efektywne wdrożenie narzędzia.

1 dzień – 880 zł netto

ZAPISZ SIĘ: 09.03 – Kraków        16.03 – Gdańsk    18.05 – Kraków

WSTĘP DO TPM

Szkolenie wstępne do TPM ma za zadanie przedstawienie podstaw Total Productive Maintenance jako podejścia do ulepszania na styku współdziałania człowieka z maszynami i procesami w całej organizacji.

1 dzień – 880 zł netto

ZAPISZ SIĘ: 24.02 – Kraków

MAPOWANIE STRUMIENIA WARTOŚCI VSM

Szkolenie prowadzone przez trenerów-praktyków mających duże doświadczenie w przemyśle. Umożliwia to pokazanie uczestnikom praktycznych zastosowań narzędzia VSM i korzyści z niego płynących.

1 dzień – 880 zł netto

ZAPISZ SIĘ: 05.05 – Kraków

STANDARYZACJA PRACY

Wprowadzenie dokumentacji oraz zasad pracy standaryzowanej umożliwia skrócenie czasu potrzebnego do szkolenia nowych pracowników, wykrycie ukrytych w procesie nieefektywności, jak również skuteczne rozwiązywanie problemów. Czas szkolenia jest wypełniony praktycznymi przykładami i ćwiczeniami.

1 dzień – 880 zł netto

ZAPISZ SIĘ: 04.05 – Kraków

WORLD CLASS MANUFACTURING

Szkolenie omawia szereg metod wykorzystywanych w ramach World Class Manufacturing (Produkcja Klasy Światowej). Jest to wszechstronny system zarządzania dążący do zwiększenia zysków przedsiębiorstwa poprzez ograniczenie strat oraz podniesienie wydajności, jakości i bezpieczeństwa produkcji.

2 dni – 1680 zł netto

ZAPISZ SIĘ: 12-13.05 – Kraków

BUDOWANIE STRATEGII CIĄGŁEGO DOSKONALENIA

Strategia ciągłego doskonalenia przewiduje przekształcenie firmy w organizację uczącą się i samodoskonalącą. Pracownicy w takiej organizacji charakteryzują się zaangażowaniem w rozwiązywanie problemów i ciągłe podnoszenie jakości, bezpieczeństwa oraz zmniejszania kosztów.

1 dzień – 1180 zł netto

ZAPISZ SIĘ:  brak terminów

WYZNACZANIE I MONITOROWANIE KPI

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności pozwalających na prawidłowe kaskadowanie celów, ich wykorzystanie w codziennej pracy operacyjnej oraz monitorowanie skuteczności poprzez zastosowanie wskaźników KPI (Key Performance Indicators).

1 dzień – 980 zł netto

ZAPISZ SIĘ:  03.04 – Kraków

PROJEKTOWANIE I WDROŻENIE DEDYKOWANYCH SYSTEMÓW PRODUKCYJNYCH

Szkolenie dedykowane dla Kadry kierowniczej, specjalistów związanych z ciągłym doskonaleniem zainteresowanych zbudowaniem kompleksowego dedykowanego dla danej organizacji systemu ciągłego doskonalenia.

2 dni – 1480 zł netto

ZAPISZ SIĘ:  brak terminów

Promocje na szkolenia otwarte

 

Lean Management w praktyce

Szkolenia lean organizowane przez LUQAM są zróżnicowane pod względem stopnia trudności i zaawansowania. Umożliwia to precyzyjne dopasowanie szkolenia do indywidualnych potrzeb uczestnika – ze względu na posiadaną już wiedzę oraz doświadczenie. Przekłada się to na maksymalizację efektów kształcenia oraz na satysfakcję kursantów. Do osób stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie kierujemy kursy z poziomu podstawowego. Pokażemy Ci korzyści, które możesz zyskać oraz podzielimy się praktycznymi wskazówkami, które usprawnią proces wdrażania Lean Management.

Znasz już podstawy i uważasz, że tylko ciągłe doskonalenie może zapewnić sukces? W LUQAM wychodzimy Ci naprzeciw. Część szkoleń koncentruje się na konkretnych narzędziach lean takich jak VSM, SMED czy TPM. Warsztatowy charakter pracy pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności ich wykorzystania. Po zakończeniu szkolenia otrzymasz także potwierdzający kwalifikacje certyfikat akceptowany zarówno przez polskie, jak i zagraniczne organizacje.

Szkolenia lean a Six Sigma

Six Sigma, czyli inna metoda o japońskim rodowodzie, bywa często błędnie utożsamiana z Lean Management. Obie metody nastawione są na poprawę efektywności i wydajności przedsiębiorstwa, ale osiągają ten cel za pomocą różnych środków. Na szkoleniach lean organizowanych przez LUQAM dowiesz się, jak umiejętnie je połączyć, by uzyskać efekt synergii. Six Sigma z tkwiącym u jej podstaw założeniem redukcji kosztów utopionych świetnie wpisuje się w postulaty koncepcji wąskiego zarządzania. Dla osób zainteresowanych rozwojem właśnie w tym kierunku przygotowaliśmy odrębne szkolenia poświęcone wyłącznie Six Sigma, pozwalające na zdobycie certyfikatu tzw. lidera zmian. Dla skutecznego wdrożenia Lean Management konieczne jest pozyskanie zaangażowania pracowników wszystkich szczebli. Na szkoleniach z zakresu zarządzania zespołem produkcyjnym dowiesz się, jak przekonać ludzi do zmian i wspierać ich inicjatywy.

Szkolenia LUQAM – nowoczesna formuła

Szkolenia Lean Manufacturing, Management, Lean Six Sigma oraz wszystkie inne szkolenia oferowane przez LUQAM obfitują w praktyczne przykłady i ćwiczenia. Kadra trenerska dokłada szczególnych starań, aby zajęcia były ciekawe i pozwalały na przekucie teoretycznej wiedzy na praktyczne umiejętności. W tym celu wykorzystują m.in. formułę całodziennych warsztatów oraz gry symulacyjne. Celem zajęć praktycznych jest przekazanie wiedzy i umiejętności dających się bez problemu wykorzystać w ramach codziennej pracy każdego z uczestników.

 

W TEJ KATEGORII REALIZUJEMY TAKŻE:

 

 • Lean Play – gra symulacyjna
 • Warsztaty Lean – Kaizen i Poka Yoke
 • Podstawy projektowania layoutu fabryki wg zasad Lean Manufacturing
 • Zarządzanie produktywnością i wydajnością
 • Wprowadzenie do normowania pracy
 • Industrial Engineering
 • Robust Engineering
 • Projektowanie przepływów ciągłych
 • Tablice i wskaźniki – narzędzia do zarządzania obszarem produkcyjnym
 • TPM – Total Productive Maintenance
 • Autonomiczne Utrzymanie Ruchu
 • Prewencyjne Utrzymanie Ruchu
 • Gospodarka Magazynowa w dziale UR
 • Just in Time i Kanban
Podziel się tym artykułem na
Inne artykuły, które mogą Ciebie zainteresować:

Skontaktuj się z nami: