
Konferencja
Optymalizacja procesów (Lean i Six Sigma) w praktyce
21 grudnia 2020 | godz. 9:00
Z myślą o kołach naukowych i organizacjach studenckich.
Dzięki konferencji uczestnicy poszerzą swoją wiedzę i umiejętności w zakresie metody One Piece Flow, a także poznają praktyczne przykłady zastosowania jej w produkcji masowej. Dodatkowo zostaną omówione etapy wdrażania TPM, a studenci będą mogli poznać najczęściej spotykane problemy podczas wdrażania tego systemu. Podczas wydarzenia, uczestnicy będą mieli okazję do szczegółowego zapoznania się z narzędziem Design of Experiments fazy Analyse w Six Sigma.
Konferencja jest organizowana dla studentów ze środowisk kół naukowych i organizacji studenckich. Jej celem jest poszerzenie wiedzy studentów z zakresu optymalizacji procesów, a także zainicjowanie relacji z kołami naukowymi i organizacjami studenckimi w celu nawiązania stałej współpracy.
Informacje ogólne

Wydarzenie jest dedykowane członkom organizacji studenckich.
W konferencji może wziąć udział maksymalnie 3 osoby z organizacji.
Wydarzenie odbędzie się w formie zdalnej, za pośrednictwem platformy ZOOM.
Link do konferencji zostanie przesłany mailem, najpóźniej godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.
Istnieje możliwość uzyskania zaświadczenia o uczestnictwie w konferencji - trzeba to zgłosić w formularzu rejestracyjnym.
Szczegóły dot. możliwości współpracy organizacji z firmą LUQAM, zostaną omówione podczas konferencji.
Nie czekaj i zgłoś swoją Organizację już dziś! Zapisy do 19 grudnia 2020
Program szkolenia
9:00 - 9:15
Rozpoczęcie konferencji, powitanie uczestników, przedstawienie firmy LUQAM.
9:15 - 11:00
One piece flow, a produkcja masowa.
11:00 - 12:25
Etapy wdrażania TPM oraz najczęściej spotykane problemy.
12:25 - 12:55
Obchody operatorskie TPM.
12:55 - 13:30
Przerwa.
13:30 - 14:00
Faza Define i Measure w Six Sigma.
14:00 - 15:25
Design of Experiments jako narzędzie fazy Analyse w Six Sigma.
15:25 - 15:55
Przedstawienie platformy Opexity.
O nas
Jesteśmy firmą konsultingową i wspieramy naszych klientów od 2002 roku. Pracujemy w trybie projektowo-szkoleniowym. Realizujemy projekty i programy związane z poprawą wewnętrznej sytuacji w organizacjach.
Zakres naszej działalności to przede wszystkim:
• Branżowe Systemy Zarządzania (m.in.: ISO 9001, ISO 14001, ISO 17025, ISO 45001, HACCP, ISO 22000, ISO 27001, IATF 16949, ISO 50001 i inne),
• Lean Management,
• Six Sigma,
• budowanie dedykowanych systemów produkcyjnych,
• projektowanie ergonomicznych layoutów dla nowych i rozbudowywanych fabryk,
• optymalizacja procesów i redukcja kosztów,
• doradztwo organizacyjne,
• audity pierwszej i drugiej strony.

Nasi klienci















Prowadzący

Bartłomiej Tomczyński
trener i konsultant Luqam
Absolwent Politechniki Częstochowskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu: „Przygotowanie pedagogiczne” oraz „Optymalizacja procesów i doskonalenie jakości Six Sigma”. Wieloletni pracownik koncernów elektrycznych specjalizujących się w produkcji sprzętu RTV i AGD. W ramach obowiązków zawodowych wdrażał i koordynował systemy usprawniające produkcję z wykorzystaniem narzędzi Lean Manufacturing. Posiada praktyczne doświadczenia zawodowe w branży automotive oraz w firmie produkującej opakowania. Od kilku lat związany z firmą LUQAM, w której prowadzi szkolenia, konsultacje i audity optymalizacyjne. Specjalizuje się w narzędziach Lean, w szczególności 5S, Kompleksowym Produktywnym Utrzymaniu Ruchu, Szybkim przezbrajaniu maszyn i urządzeń, Mapowaniu Strumienia Wartości.

Łukasz Krajnik
Trener i konsultant LUQAM
Absolwent Akademii Techniczno-Rolniczej (obecnie Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy) w Bydgoszczy na kierunku Ochrona środowiska. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej. Swoje doświadczenie zdobywał na stanowiskach Technika produktu, Quality Managera, Lidera Projektów. W ramach obowiązków zajmował się nadzorem nad zapewnieniem i rozwojem kompetencji technicznych w zespole, prowadził i zarządzał różnymi projektami rozwoju produktu, nadzorował proces wprowadzania produktu wiodącego, brał udział w projektach rozwoju strategii przemysłowych oraz rozwoju procesów biznesowych. Zajmował się FMEA produktu i procesu, był odpowiedzialny za działania zmierzające do identyfikacji wariancji procesu oraz produktu jak również za analizę danych w celu wyznaczania CTQ produktu i procesu.

Jarosław Machnik
Konsultant i Koordynator Dedykowanych Systemów Produkcyjnych luqam
Wszechstronny trener-wdrożeniowiec. Od kilkunastu lat związany z projektami Lean Management. Pracował zarówno w międzynarodowym koncernie produkującym dla branż AGD i automotive, gdzie poznawał zachodnie podejście do kwestii optymalizacji, jak i w polskiej firmie spożywczej, gdzie stał się mentorem wdrożenia systemu opartego na Systemie Produkcyjnym Toyoty. Posiada doświadczenie w pracy jako zewnętrzny Quality Manager odpowiedzialny za kwestie związane z optymalizacją produkcji i zarządzaniem jakością. Był również liderem projektu dotyczącego reengineeringu, w ramach którego został
zaobserwowany wzrost efektywności procesów, a także redukcja obszaru o 50%.

Anna Piątek
Specjalistka ds. Projektu
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku zarządzanie jakością oraz finanse i controlling. Doświadczenia zdobywała początkowo jako specjalistka w dziale jakości, a później w dziale World Class Manufacturing w firmie z branży budowlanej gdzie rozwijała swoje umiejętności z zakresu Lean Management i Quality Management. Odpowiedzialna była również za funkcjonowanie systemu 5S w całej organizacji oraz brała czynny udział w projektach optymalizacyjnych. Następnie w firmie LUQAM jako specjalistka ds. projektu koordynowała i rozwijała projekt Opexity.
Skontaktuj się z nami
12 296 49 31
Jarosław Pawlik
koordynator konferencji
Email: jpawlik@luqam.com