System monitorowania produkcji (MES)

System monitorowania produkcji od Luqam - to więcej niż MES!

Wdrożenie funkcjonalnego i dostosowanego do potrzeb organizacji systemu MES jest fundamentem na drodze do zwiększenia efektywności procesów produkcyjnych i ciągłym doskonaleniu w kierunku idei Przemysłu 4.0. Nowoczesny, niezwykle intuicyjny i łatwy w obsłudze system TiMES pozwala lepiej zarządzać systemem produkcji dzięki monitorowaniu pracy maszyn, opomiarowaniu kluczowych procesów, identyfikacji wąskich gardeł oraz dostępie do danych w czasie rzeczywistym.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Co to jest system MES?

MES (Manufacturing Execution System, czyli System Realizacji Produkcji) to informatyczny system komunikacji i informowania w czasie rzeczywistym o statusach pracy w danych obszarach produkcyjnych. Komunikacja ta przebiega bezpośrednio z obszaru maszyny (od operatora) do osób analizujących wykonanie produkcji i wskaźniki produkcyjne.

Celem funkcjonowania systemu typu MES jest dostarczenie wiarygodnych informacji o danym procesie produkcyjnym. Dane te mogą być wykorzystywane do raportowania stanu produkcji, ale także optymalizacji systemu produkcyjnego w celu wzrostu produktywności i mocy produkcyjnych.

Dla kogo dedykowany jest system MES? System MES jest dla Ciebie jeśli:

 • Prowadzisz lub zarządzasz zakładem produkcyjnym, w którym nie funkcjonuje system typu MES.
 • System MES, który wdrożony jest w Twoim zakładzie produkcyjnym jest przestarzały, mało intuicyjny lub jest jedynie imitacją systemu MES (nie zapewnia komunikacji w czasie rzeczywistym, nie umożliwia analizy wskaźników produkcyjnych).
 • Produkcja w Twoim zakładzie bazuje na wykorzystaniu parku maszynowego.
 • Chcesz maksymalnie wykorzystać możliwości produkcyjne i zredukować straty w procesie produkcyjnym.
 • Chcesz mieć większą świadomość dotyczącą tego, jak przebiegają procesy produkcyjne w Twojej firmie.
 • Dążysz do ujednolicenia wskaźników produkcyjnych i zarządczych KPIs.
 • Chcesz być o krok przed swoją konkurencją.
Zdjęcie osoby kontaktowej

Skontaktuj się z nami - oddzwonimy, by porozmawiać o Twoich potrzebach

Co wyróżnia system MES od Luqam?

 • Nowoczesny design oraz intuicyjne panele stworzone z myślą o operatorach maszyn.
 • Elastyczność. Wiemy, że każda organizacja i każdy proces są inne, dlatego system MES pozwala dopasować swoje funkcjonalności indywidulanie do potrzeb klienta.
 • Szybkie wdrożenie. Kompleksowe wdrożenie systemu MES u Klienta trwa do 7 dni.
 • Atrakcyjny system abonamentowy pozwala na wdrożenie systemu MES bez dużych nakładów finansowych. To system, na który może pozwolić sobie każda firma.
 • Kompleksowość. Specjaliści Luqam wspierają Klienta od momentu zidentyfikowania jego potrzeb, poprzez dopasowanie systemu do specyfiki firmy oraz przeszkolenie pracowników z obsługi systemu po pełne wsparcie administracyjne działającego już systemu.
 • Dostęp i wizualizacja danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym. System MES pozwala na śledzenie procesów produkcyjnych na różnych urządzeniach (telefon, tablet, komputer, telewizor) w każdym miejscu z dostępem do Internetu.
 • System zaprojektowany przez doświadczonych Ekspertów ds. optymalizacji. System MES odpowiada na konkretne potrzeby przedsiębiorców produkcyjnych. Wiemy czego potrzebują Nasi klienci i przychodzimy z gotową odpowiedzią na ich potrzeby!

Samodzielne definiowanie wskaźników produkcyjnych

System MES (Manufacturing Execution System, czyli System Realizacji Produkcji) to system komunikacji i informowania w czasie rzeczywistym o statusach pracy w obszarach produkcyjnych. 

Natychmiastowe sygnały dotyczące nieprawidłowości w procesie produkcyjnym pozwalają na szybkie reagowanie i skracanie czasu postojów maszyn. A dane pozyskane z procesu pozwalają na analizę kluczowych wskaźników efektywności na produkcji.

 

Samodzielne definiowanie wskaźników produkcyjnych

System MES (Manufacturing Execution System, czyli System Realizacji Produkcji) to system komunikacji i informowania w czasie rzeczywistym o statusach pracy w obszarach produkcyjnych. 

System MES ma na celu dostarczenie wiarygodnych informacji, które pozwolą zidentyfikować wąskie gardła i dobrać adekwatne działania optymalizacyjne. Prawidłowo zdiagnozowane przyczyny problemów produkcyjnych pozwalają na skuteczne wdrożenie zmian, które w efekcie wpłyną na wzrost efektywności produkcji i zwiększenie mocy produkcyjnych.

Zdjęcie osoby kontaktowej

Umów się na bezpłatne spotkanie

Film "jak działamy"

  Skontaktuj się z nami: