TiMES – System MES od Luqam - Firma konsultingowa Luqam

TiMES - System MES od Luqam

Wdrożenie funkcjonalnego i dostosowanego do potrzeb organizacji systemu MES jest fundamentem na drodze do zwiększenia efektywności procesów produkcyjnych i ciągłym doskonaleniu w kierunku idei Industry 4.0. Nowoczesny, niezwykle intuicyjny i łatwy w obsłudze system TiMES pozwala lepiej zarządzać systemem produkcji dzięki monitorowaniu pracy maszyn, opomiarowaniu kluczowych procesów, identyfikacji wąskich gardeł oraz dostępie do danych w czasie rzeczywistym.

Zdjęcie osoby kontaktowej

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Co to jest system MES?

Oprogramowanie MES – Manufacturing Execution System, czyli System Realizacji Produkcji to informatyczny system komunikacji i informowania w czasie rzeczywistym o statusach pracy w danych obszarach produkcyjnych. Komunikacja w systemie MES przebiega bezpośrednio z obszaru produkcji – od operatora maszyny, do osób nadzorujących wykonanie produkcji i analizujących wskaźniki produkcyjne.

Celem funkcjonowania zintegrowanego systemu zarządzania produkcją typu MES jest dostarczenie wiarygodnych informacji o danym procesie produkcyjnym. Dane te mogą być wykorzystywane do raportowania stanu produkcji, ale także optymalizacji systemu produkcyjnego w celu wzrostu produktywności i mocy produkcyjnych.

Poznaj funkcje systemu zarządzania produkcją MES

Nowoczesny design

Nowoczesny system MES wzbudza zainteresowanie i przyciąga uwagę osób wizytujących w firmie

Intuicyjne panele

Obsługa systemu jest niezwykle prosta i intuicyjna – nasz system został stworzony z myślą o operatorach produkcji

Elastyczność

Wiemy, że każda organizacja jest inna, dlatego system TiMES dopasowujemy do indywidulanych potrzeb Klienta

Szybkie wdrożenie

Kompleksowe wdrożenie systemu MES u Klienta trwa do 7 dni

Brak dużych nakładów finansowych

Atrakcyjny system abonamentowy pozwala na wdrożenie systemu MES bez dużych nakładów finansowych – to system, na który może pozwolić sobie każda firma

Kompleksowość i wsparcie Ekspertów

Eksperci Luqam wspierają Klienta od momentu zidentyfikowania jego potrzeb, poprzez dopasowanie systemu do specyfiki firmy oraz przeszkolenie operatorów z obsługi panelów po pełne wsparcie administracyjne działającego już systemu

Dostęp i wizualizacja danych produkcyjnych

System TiMES pozwala na śledzenie w czasie rzeczywistym procesów produkcyjnych na różnych urządzeniach (telefon, tablet, komputer, telewizor) w każdym miejscu z dostępem do Internetu

Zaprojektowany przez Ekspertów ds. optymalizacji

System odpowiada na konkretne potrzeby przedsiębiorców produkcyjnych – wiemy czego potrzebują nasi Klienci i przychodzimy z gotową odpowiedzią na ich problemy

Czy system do zarządzania produkcją typu MES jest dla Ciebie?

  • Prowadzisz lub zarządzasz zakładem produkcyjnym, w którym nie funkcjonuje system typu MES?
  • System MES, który wdrożony jest w Twoim zakładzie produkcyjnym jest przestarzały, mało intuicyjny lub jest jedynie imitacją systemu MES (nie zapewnia komunikacji w czasie rzeczywistym, nie umożliwia analizy wskaźników produkcyjnych)?
  • Produkcja w Twoim zakładzie bazuje na wykorzystaniu parku maszynowego?
  • Chcesz maksymalnie wykorzystać możliwości produkcyjne i zredukować straty w procesie produkcyjnym?
  • Chcesz mieć większą świadomość dotyczącą tego, jak przebiegają procesy produkcyjne w Twojej firmie?
  • Dążysz do ujednolicenia wskaźników produkcyjnych i zarządczych KPIs?
  • Chcesz być o krok przed swoją konkurencją?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek pytanie brzmi: “TAK” – to system MES od Luqam jest dla Ciebie!

Zdjęcie osoby kontaktowej

Skontaktuj się z nami - oddzwonimy, by porozmawiać o Twoich potrzebach!

Podgląd produkcji w toku w trybie online

Z systemem TiMES masz zawsze podgląd do aktualnych statusów twoich maszyn! Możesz na żywo śledzić postępy pracy poszczególnych stanowisk i monitorować nieplanowane zdarzenia! Otrzymuj powiadomienia o nierozliczonej produkcji oraz awariach natychmiast po ich zgłoszeniu!

 

Wskaźniki KPI zawsze pod kontrolą

System TiMES umożliwia monitorowanie najważniejszych danych produkcyjnych. Poznaj rzeczywiste OEE, monitoruj zlecenia, maszyny oraz cały park maszynowy w trakcie zmiany, doby czy całego miesiąca. Uzyskaj dostęp do szczegółowych danych dotyczących zdarzeń produkcyjnych, generuj raporty PDF o twojej firmie oraz o każdym stanowisku.

Zdjęcie osoby kontaktowej

Umów się na bezpłatne spotkanie!

Jak działamy? Poznaj etapy wdrażania systemu MES

1

Zidentyfikowanie potrzeb Klienta

Pomagamy w określeniu zakresu usług, wyborze maszyn do opomiarowania i wskaźników do monitowania. Wiemy, że każda organizacja jest inna, dlatego jesteśmy niezwykle elastyczni i dopasowujemy system do indywidualnych potrzeb Klienta.

2

Konfiguracja i testy u Klienta

Konfigurujemy system oraz przeprowadzamy kompleksowe testy w siedzibie Klienta.

3

Wdrożenie i przeszkolenie

Wdrażamy pracowników i zapewniamy im pakiet szkoleń z obsługi systemu. Dodatkowo uświadamiamy, dlaczego opomiarowanie procesów jest tak ważne dla doskonalenia systemu produkcyjnego. Wierzymy, że system TiMES żyje tylko wtedy, kiedy pracownik wie, że jego udział w systemie jest ważny.

4

Administracja i bezpieczeństwo danych

Dbamy o bezpieczeństwo danych i zapewniamy ich ciągłość – nawet w przypadku braku dostępu do Internetu.

5

Wsparcie techniczne

Oferujemy wsparcie techniczne na każdym etapie – od momentu zdefiniowania potrzeb, poprzez wdrożenie systemu i jego administrowanie aż po pomoc w definiowaniu działań optymalizacyjnych dla opomiarowanych procesów.

TiMES – zarządzanie z czasem będzie łatwiejsze!

 

    Skontaktuj się z nami: