Sztuczna inteligencja w biznesie

Sztuczna inteligencja (AI) rewolucjonizuje procesy biznesowe. Organizacje, które jako pierwsze wykorzystają nowoczesne technologie, takie jak algorytmy sztucznej inteligencji, uczenie maszynowe czy big data są w stanie uzyskać przewagę konkurencyjną, poprawiając efektywność kluczowych procesów biznesowych.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w prognozowaniu biznesowym

Chcesz poprawić efektywność swojego biznesu i przygotować firmę do skalowania i rozwoju w erze nowych technologii związanych ze sztuczną inteligencją?

Zależy Ci na prognozowaniu sprzedaży, uwzględniającej czynniki takie jak: ceny produktów lub usług, kampanie marketingowe, sytuacja makroekonomiczna w kraju i na świecie? Chcesz zaplanować produkcję i zakupy w oparciu o algorytmy AI? Chcesz poprawić efektywność procesów produkcyjnych i zwiększyć niezawodność swojego parku maszynowego poprzez zaawansowane prognozowanie awarii i przestojów?

Sztuczna inteligencja jest odpowiedzią na Twoje potrzeby! A my potrafimy skutecznie wykorzystać jej możliwości w poprawie efektywności funkcjonowania Twojego biznesu. Tworzymy modele sztucznej inteligencji dopasowane do indywidulanych potrzeb firmy, uwzględniając jej specyfikację.

Zdjęcie osoby kontaktowej

Zainteresowany? Porozmawiajmy o tym, jak możemy pomóc Twojej firmie!

Odkryj to czego nie widzą inni dzięki sztucznej inteligencji

Narzędzia do prognozowania sprzedaży oparte na sztucznej inteligencji umożliwiają identyfikowanie i wykorzystywanie pojawiających się trendów oraz zawartych w nich anomalii. Analizując Twoje dane, algorytmy sztucznej inteligencji mogą odkryć ukryte wzorce i korelacje, które mogą nie być widoczne podczas manualnej analizy.

Możliwości narzędzi AI do prognozowania biznesowego

Dashboardy w aplikacji AI do prognozowania biznesowego od LUQAM opracowane zostały na podstawie analizy biznesowej i strukturyzacji danych. Dodatkowo są one dopasowane do specyfiki danych oraz wymagań estetycznych Klienta.

Prognozowanie sprzedaży dzięki narzędziom AI

Dzięki zaawansowanym możliwościom aplikacji AI możemy analizować różne scenariusze sprzedażowe dla wybranych przez nas produktów. Aplikacja umożliwia nam tworzenie prognoz „WHAT IF” uwzględniających różne scenariusze, np. jak zmieni się sprzedaż jeśli zmienimy cenę o wartość „x”? Możemy zwizualizować predykcje sprzedaży poszczególnych indeksów, grup asortymentowych, rodzin produktów.

Jak działamy? Poznaj etapy realizacji projektu wykorzystania AI w biznesie

1

Ustalenie celu

W początkowym etapie ustalamy cel wykorzystania sztucznej inteligencji oraz określamy mierzalne efekty z wykorzystania narzędzi AI dla Klienta.

2

Analiza biznesowa

W kolejnym etapie analizujemy procesy i poznajemy specyfikę firmy. Dokonujemy analizy jakości i dostępności danych na potrzeby modelu AI. Identyfikujemy czynniki wewnętrzne i zewnętrzne wpływające na dynamikę wybranych zmiennych.

3

Strukturyzacja danych

Następnie nasz zespół buduje jakościową strukturę danych, eksploruje dane oraz tworzy projekt modelu „what if”.

4

Modelowanie i testowanie AI

Na tym etapie wybieramy i testujemy modele sztucznej inteligencji oraz optymalizujemy wydajności modelu.

5

Wizualizacji danych

Po wypracowaniu optymalnych modeli tworzymy dedykowaną aplikację dla Klienta i interfejs do obsługi i wizualizacji predykcji.

6

Wdrożenie i szkolenie

Kolejnym etapem jest wdrożenie wypracowanych dla Klienta narzędzi oraz przeszkolenie pracowników z nowoczesnych rozwiązań w siedzibie Klienta.

7

Utrzymanie systemu

Ostatnim etapem jest monitorowanie i kalibracja systemu w oparciu o zmiany w otoczeniu biznesowym Klienta oraz skalowanie i dostosowywanie systemu do rozwoju firmy.

Korzyści z realizacji dedykowanego projektu AI z LUQAM

Zarządzanie zbiorami danych

Realizacja projektu pozwala na poprawę jakości zarządzania dużymi zbiorami danych (dane z systemów ERP, BI, WMS, MES, dane tradycyjne).

Skuteczne planowanie

Dzięki realizacji projektu AI szeroko planowanie w Twojej firmie (w zakresie produkcji, utrzymania ruchu, zakupów, zarządzania magazynem, sprzedaży, budżetowania, analizy rynku i trendów produktowych) jest skuteczniejsze.

Optymalizacja kosztów

Zastosowanie sztucznej inteligencji wpływa optymalizacje kosztów między innymi poprzez precyzyjną predykcję zjawisk i danych z nimi związanych (sprzedaż, produkcja, utrzymanie ruchu, zakupy, magazyn, budżetowanie).

Wykorzystanie zasobów

Projekt AI pozwala na poprawienie efektywności wykorzystania zasobów w organizacji (poprawa efektywności wykorzystania maszyn, optymalizacja kosztów magazynu, wdrażanie kampanii marketingowych optymalnie wspierających proces sprzedaży).

Nowoczesna aplikacja

Podczas realizacji projektu z Luqam Klient otrzymuje dostęp do nowoczesnej aplikacji oraz dashboardów dopasowanych do specyfiki danych oraz wymagań estetycznych Klienta.

Interdyscyplinarny zespół

Zespół projektowy Luqam składa się z ekspertów IT, inżynierów danych, programistów, analityków biznesowych oraz ekspertów ds. technicznych i produkcyjnych. Możesz mieć pewność, że Twój projekt jest w rękach profesjonalistów.

Efektywne wykorzystanie danych

W ramach projektu nie tylko poprawiamy system zarządzania danymi, ale także sprawiamy, że są one wykorzystywane w sposób efektywny.

Wsparcie Ekspertów

Luqam posiada ponad 20-letnie doświadczenie w transformacjach operacyjnych oraz optymalizacji systemów produkcyjnych – to sprawia, że rozumiemy procesy naszych Klientów, a nasze modele AI świetnie odzwierciedlają funkcjonowanie przedsiębiorstw.

  Skontaktuj się z nami:
  Luqam Sp. z o.o. Sp.k.
  ul. Kamieńskiego 47, 30-644 Kraków
  KRS 0000442347 NIP 6793087067 REGON 122736324
  Prezes Zarządu LUQAM Sp. z o.o. Łukasz Ekiert
  Kapitał własny 250 000 PLN