6 minut

Jednym ze sposobów budowania przewagi konkurencyjnej jest outsourcing pracowników. Przeczytaj artykuł i dowiedz się wszystkiego na ten temat.

Podziel się tym artykułem na

Outsourcing pracowników

Istnieje wiele sposobów budowania przewagi konkurencyjnej, dzięki którym nawet niewielkie firmy mogą zaistnieć na rynku i osiągać wysoki wskaźnik rentowności. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań okazuje się outsourcing pracowników. Dzięki takiej usłudze nie trzeba tworzyć odrębnego działu w firmie i zatrudniać księgowych, informatyków, kierowników utrzymania ruchu czy inżynierów jakości na etat, co wiąże się oczywiście z dużymi oszczędnościami dla przedsiębiorcy. Zalet outsourcingu jest jednak o wiele więcej – szerzej opowiemy o nich w dzisiejszym artykule!

Outsourcing pracowników – najważniejsze korzyści dla firmy

Rozwiązanie cieszy się już bardzo dużą popularnością. Przedsiębiorcy korzystający z usług dostawców zewnętrznych doceniają je za elastyczność, możliwość korzystania z nowoczesnych technologii bez poważnego obciążania budżetu oraz ogromną oszczędność czasu.

Dzięki outsourcingowi pracowników firma może w pełni skupić się na swojej działalności podstawowej, np. produkcji konstrukcji metalowych. Nie musi już prowadzić czasochłonnej rekrutacji specjalistów odpowiedzialnych za opracowanie dokumentacji jakościowej czy zarządzanie systemem ISO, organizować szkoleń i ryzykować, że zatrudniona osoba nie podoła z realizacją obowiązków.

Specjaliści zatrudnieni przez zewnętrznego dostawcę posiadają już zweryfikowane kompetencje i doświadczenie, wykonują więc powierzone zadania o wiele szybciej i po prostu lepiej. Powala to ograniczyć ryzyko kosztownych błędów. Przedsiębiorca nie ponosi natomiast dodatkowych kosztów wynikających z zawarcia umowy o pracę, w tym m.in. zwolnień chorobowych i opiekuńczych. Wdrożenie profesjonalnego outsourcingu pracowników gwarantuje więc, że wymagane działania zostaną wykonane w określony sposób i w konkretnym terminie, a wraz z dynamicznym rozwojem firmy łatwo jest zwiększyć zakres świadczeń.

Firma LUQAM specjalizuje się w outsourcingu funkcji jakościowych. Jeżeli poszukujesz do swojego zakładu rzetelnych pracowników, m.in. inżynierów procesu, audytorów, architektów symulacji oraz koordynatorów projektów usprawniających, będziemy w stanie zapewnić odpowiednie kadry. Uzupełnij krótki formularz kontaktowy, dokładnie opisz swoje potrzeby, a wkrótce przedstawimy Ci gotowe rozwiązanie!

Podziel się tym artykułem na
Inne artykuły, które mogą Ciebie zainteresować:

  Skontaktuj się z nami:
  Luqam Sp. z o.o. Sp.k.
  ul. Kamieńskiego 47, 30-644 Kraków
  KRS 0000442347 NIP 6793087067 REGON 122736324
  Prezes Zarządu LUQAM Sp. z o.o. Łukasz Ekiert
  Kapitał własny 250 000 PLN