6 minut

Sprawdź, jakie kompetencje będą potrzebne na rynku w trakcie czwartej rewolucji przemysłowej. Poznaj szkolenia na miarę Industry 4.0

Podziel się tym artykułem na

Szkolenia na miarę Industry 4.0

Szkolenia na miarę Industry 4.0

– czyli jak powinno wyglądać kształcenie w obliczu trwającej czwartej rewolucji przemysłowej?

Koncepcja Industry 4.0 zakłada, że za jakieś 10 lat znaczna część produkcji przemysłowej będzie realizowana za pomocą automatycznych urządzeń i robotów, zarządzanych zdanymi systemami sterowania. Niewiele jednak osób pamięta, że zmiana ta będzie wymagała udziału odpowiednio wykwalifikowanego personelu.

Nowe obszary funkcjonowania przedsiębiorstw, będą potrzebowały nowych kompetencji i nowych specjalistów, którzy poprowadzą firmę przez proces automatyzacji, cyfryzacji czy digitalizacji. Tempo zmian może wymagać przekwalifikowania lub zmiany zawodu. Nacisk na edukację może być silniejszy niż do tej pory. Pojawia się zatem pytanie: jak się przygotować do czwartej rewolucji przemysłowej?

 

Kształcenie kadry w obszarze Industry 4.0 kluczem do wzrostu konkurencyjności

Kompetencje pracowników stanowią dla firmy nieocenioną wartość. Wykwalifikowany personel zwiększa atrakcyjność firmy i często przesądza o jej konkurencyjności. Dlatego w obliczu zmian związanych z rewolucją przemysłową i automatyzacją procesów niezwykle istotne jest ?pójście naprzód? i ?bycie o krok przed konkurencją?.

Przedsiębiorstwa, które stoją w miejscu i nie podążają z rozwojem technologicznym, w przyszłości będą musiały włożyć o wiele więcej wysiłku w to żeby pozyskać klienta, niż te firmy które odważyły się na zmiany wcześniej.

 

Jakie kompetencje powinien mieć pracownik wdrażający rozwiązania czwartej rewolucji przemysłowej w swojej organizacji?

Pracownik odpowiedzialny za rozwój automatyzacji i wdrażanie nowoczesnych technologii powinien przede wszystkim mieć wiedzę na temat nowych trendów rozwijających się w swojej branży (i nie tylko). Podstawowa wiedza w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w przemyśle w połączeniu ze znajomością koncepcji Lean oraz kluczowych procesów w przedsiębiorstwie może zrewolucjonizować dotychczas obowiązujące schematy działania. W efekcie firma może realizować swoje procesy lepiej, szybciej i taniej. A przecież o to chodzi, prawda?

W rzeczywistości, w której wszystko bazuje na danych podstawą umiejętnością będzie umiejętne wykorzystanie systemów informatycznych do przetwarzania danych w wartościowe informacje. Informacje te zaś mają za zadanie ułatwić procesy podejmowania decyzji i uczyć je bardziej efektywnymi. Oczywiście w kwestii przetwarzania danych nie można zapomnieć o ich bezpieczeństwie. Tak więc obszar cyberbezpieczeństwa powinien również być dobrze znany dla pracownika odpowiedzialnego za rozwój innowacji w firmie. 

Dodatkowymi umiejętnościami pożądanymi przez pracodawców będzie podstawowa znajomość sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego oraz wykorzystania algorytmów i modeli machine learning w środowisku przemysłowym. Nowoczesne rozwiązania technologiczne zaimplementowane w procesach produkcyjnych mogą bezpośrednio wpłynąć na zmniejszenie kosztów produkcji i poprawę wskaźników produkcyjnych.

 

Gdzie pozyskać wiedzę w zakresie nowoczesnych technologii, analizy danych i innowacyjnych rozwiązań dla produkcji?

Odpowiedź jest jedna ? biorąc udział w szkoleniu Industry 4.0 i cyberbezpieczeństwo. Luqam we współpracy z firmą Aigorithmics oraz platformą Opexity przygotowały szkolenie na miarę Industry 4.0. Program szkoleniowy został opracowany z myślą o osobach, które chcą zrozumieć ideę wdrożeń Industry 4.0 w środowisku produkcyjnym. Aby wziąć udział w szkoleniu nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy. Dzięki praktycznej formie szkolenia szybko zrozumiesz zagadnienia, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się bardzo skomplikowane. Gwarantujemy, że wiedza którą zdobędziesz biorąc udział w tym szkoleniu pozwoli Ci zostać liderem innowacyjnych zmian, które zwiększą konkurencyjność Twojej firmy!

 

Poznaj więcej szczegółów na temat szkolenia tutaj.

Podziel się tym artykułem na
Inne artykuły, które mogą Ciebie zainteresować:

    Skontaktuj się z nami:








    Luqam Sp. z o.o. Sp.k.
    ul. Kamieńskiego 47, 30-644 Kraków
    KRS 0000442347 NIP 6793087067 REGON 122736324
    Prezes Zarządu LUQAM Sp. z o.o. Łukasz Ekiert
    Kapitał własny 250 000 PLN